Реклама та торгівля пов’язані між собою дуже тісно. Кілька тисячоліть розвитку комерції дали поштовх до технологічного розвитку рекламних засобів.
Перші відомі з історії згадки про рекламу відносяться до того періоду, коли виник поділ праці та виробництво на обмін. Історики повідомляють, що вже в Стародавньому Римі до реклами ставилися, як до дуже корисної справи і вважали, що зусилля, витрачені на рекламу, зрештою окуповуються.
Виникнення перших комерційних вивісок пов’язують з прадавньою країною Фінікією, де раніше інших виникла писемність. Фінікійці були хорошими купцями, вели активну сухопутну і морську торгівлю. Саме це стало причиною використання писемності в рекламних цілях. Уздовж торгових шляхів на добре помітних здалеку скелях фінікійці малювали повідомлення комерційного характеру, щоб привернути увагу потенційних покупців.
В середніх віках не всі могли читати, тому вивіски з рекламними повідомленнями вирішили спростити. Ремісники вивішували над своїми вікнами предмети, які вказували на сферу його діяльності. З’явилися універсальні символи: у виноторгівців — бочка, у кравців — ножиці, у пекарів — бублики, у слюсарів — ключ, у шевців — чобіт, з часом поряд із лаконічними вивісками-емблемами почали з’являтися вивіски намальовані олійними фарбами.
Сучасне місто, будь то мегаполіс або невеличке містечко, неможливо уявити без рекламних щитів та різних вивісок. Всі ці – атрибути зовнішньої реклами прийшли до нас з давніх часів.