Реклама Рівне, реклама Ровно, вивіски, Майстерня реклами

Історія виникнення зовнішньої реклами

Реклама та торгівля пов’язані між собою дуже тісно. Кілька тисячоліть розвитку комерції дали поштовх до технологічного розвитку рекламних засобів.
Перші відомі з історії згадки про рекламу відносяться до того періоду, коли виник поділ праці та виробництво на обмін. Історики повідомляють, що вже в Стародавньому Римі до реклами ставилися, як до дуже корисної справи і вважали, що зусилля, витрачені на рекламу, зрештою окуповуються.
Виникнення перших комерційних вивісок пов’язують з прадавньою країною Фінікією, де раніше інших виникла писемність. Фінікійці були хорошими купцями, вели активну сухопутну і морську торгівлю. Саме це стало причиною використання писемності в рекламних цілях. Уздовж торгових шляхів на добре помітних здалеку скелях фінікійці малювали повідомлення комерційного характеру, щоб привернути увагу потенційних покупців.
2
В середніх віках не всі могли читати, тому вивіски з рекламними повідомленнями вирішили спростити. Ремісники вивішували над своїми вікнами предмети, які вказували на сферу його діяльності. З’явилися універсальні символи: у виноторгівців — бочка, у кравців — ножиці, у пекарів — бублики, у слюсарів — ключ, у шевців — чобіт, з часом поряд із лаконічними вивісками-емблемами почали з’являтися вивіски намальовані олійними фарбами.
3
Сучасне місто, будь то мегаполіс або невеличке містечко, неможливо уявити без рекламних щитів та різних вивісок. Всі ці – атрибути зовнішньої реклами прийшли до нас з давніх часів.